Ergin Ataman’dan Fener taraftarına tepki

Türkiye Sigorta Basketbol Üstün Ligi’nde yarı final serisi ikinci maçında Fenerbahçe Beko’yu mağlup eden Anadolu Efes’te Ergin Ataman maçın akabinde açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman açıklamasında; “Tüm bunlar basketbol içerisinde olan şeyler lakin 6 saniye kala sayı yedikten sonra süratli hamlede sayıya giderken taraftarların alana girerek oyunu durdurmasını antrenörlük hayatımda birinci sefer görüyorum. Bunu da görmek nasip oldu. Allah çok büyük.” dedi.

Anadolu Efes başantrenörü kelamlarının devamında; “Belki o süratli hamleye gitsek tahminen daha istikrarsız formda sayıyı atamayacaktık. Tabi taraftarlar alana girince hakem mecburen oyunu durdurdu. Kenardan denetimli bir biçimde oyuna başlamak durumunda kaldık ve orada topu Clyburn’e verdik. O da çok güç bir atışı sayı yaptı. Bu basketin girmesini Allah’ın bize bir lütfu olarak görüyorum. Bilhassa burada yaşadığımız atmosferde.” açıklamasında bulundu.

ŞAMPİYONLUK SÖZLERİ

Ergin Ataman, Efes’ten şampiyon olarak ayrılmak istediğini belirtti ve; “Bunun dışında daha fazla konuşmak istemiyorum. Konuşmam gereken çok şey var lakin şu anda pozisyonum icabı konuşamıyorum. Bir gün basketbol antrenörlüğünü bırakırsam son devirde yaşadıklarımı açık bir formda kitabımda anlatacağım. Ben uğraşıma devam ediyorum. Anadolu Efes‘ten şampiyon olarak ayrılmak istiyorum. İnanan çok az insan var ancak muhakkak ki oyuncularımı şu son 2 günde inandırmışız çaba etmeye. Buna da ben devam edeceğim. Müsaade verirlerse şampiyon olarak bitirmek istiyorum. Onun dışında yaşadıklarımı dediğim üzere antrenörlüğü bıraktıktan sonra kitabımda açıklarım.” kelamlarını sarfetti.

AYRILIK SÖZLERİ

Ataman açıklamasında; “Anadolu Efes‘ten ayrılacağım açık ki kadronun diğer bir antrenörle anlaştığını da herkes biliyor. Onun için burada gizlenecek bir şey yok. Bunlar olabilir. Spor yaşantısında ayrılıklar olabilir fakat bu kulüp için yaptıklarım için daha fazla hürmet duyulması gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta Allah yardım edip de buradan şampiyon olarak gidersem ne keyifli bana. İnşallah bir gün tarih bu saygıyı gerektirecektir. Çok doluyum şu anda. Bilhassa son 2 gün yaşadıklarımdan çok doluyum. Daha fazla konuşamıyorum.” kelamlarını sarf etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir