FLAŞ!!! HKP’den Erdoğan’ın diplomasıyla ilgili Türkiye Noterler Birliği’ne başvuru

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yükseköğrenim diplomasıyla ilgili Türkiye Noterler Birliği’ne (TNB) müracaatta bulundu. Birlik önünde açıklama yapan avukat Sait Kıran, “Recep Tayyip Erdoğan’ın maddelere uygun bir diploması yoktur” dedi.

HKP avukatları YSK’nin akabinde bugün de Türkiye Noterler Birliği’ne müracaatta bulundu. Erdoğan’ın diplomasıyla ilgili Türkiye Noterler Birliği’nin ivedilikle karar alması gerektiği belirtilen dilekçede, şunlar kaydedildi: “Başkanlığınız çabucak bütün üye noterlere yazı yazarak; gerçek bir diploma görmeden onun suretini, daha doğrusu düzmeceliği onaylayan bir belgeyi vermemeleri, ilgilisinin şahsen kendisinin gelerek, doküman (diploma) aslını ibraz etmeden suret onayının yapılmaması, şayet vekil atanmış ise de vekilin sıfat ve yetkilerini ve süreci yapmaya müsaadeli olduklarını bildirir belgeyi görmeden sürecin onaylanmaması ikazında bulunmalıdır.

Anayasa, yasalar ve hukuk çerçevesinde davranılıp adalet hissinin yara almaması için, İstanbul 15’inci Noteri tarafından onaylanan ve adapsız bir süreç olduğu için başkanlığınızca ikaz cezasıyla cezalandırılan ‘Recep Tayyip Erdoğan’ın diploma onay süreci, kanunlara uygun bir süreç değildir, geçerliliği yoktur, hasebiyle onaylanan diploma sureti yok hükmündedir’ ilanının yapılması gerekmektedir.”

ERDOĞAN’IN KANUNLARA UYGUN DİPLOMASI YOKTUR

Türkiye Noterler Birliği’ne yapılan müracaatın akabinde HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Sait Kıran açıklama yaptı. Kıran, “Türkiye Noterler Birliği’ne bir kere daha Anayasal ve yasal vazifelerini hatırlatıyoruz. Recep Tayyip Erdoğan’ın maddelere uygun bir diploması yoktur” dedi.

YARGILANMAKTAN KURTULAMAYACAKSINIZ

Türkiye Noterler Birliği üyelerine seslenen Kıran, “Sizin yasal ve anayasal misyonunuzu, topluma karşı sorumluluğunuzu yerine getirmediğinizden mevcut AKP iktidarının yasadışılıklarına ortak olmuş durumdasınız. Geç kalmadan sorumluluğunuzun gereğini yerine getirin. AKP’giller üzere sizlerde bağımsız mahkemeler önünde yargılanmaktan kurtulamayacaksınız” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir