İş Bankası “Karneni Göster Kitabını Al” kampanyası 16 yaşında

Türkiye İş Bankası, çocuklara bu yıl Cumhuriyetimizin 100. yılı vesilesiyle “Çocuklar Soruyor Tarih Dede Anlatıyor” kitabını armağan ediyor. Kitapta Dr. Selim Erdoğan, Darüşşafakalı öğrencilerin Cumhuriyet, Atatürk ve Kurtuluş Savaşı ile ilgili sorularını yanıtlıyor.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı vesilesiyle bu sene kampanyada öğrencilere armağan edilmek üzere İş Bankası Kültür Yayınları ve Darüşşafaka işbirliğinde “Çocuklar Soruyor Tarih Dede Anlatıyor” başlığıyla özel bir kitap hazırlandı. Kitapta Darüşşafakalı ortaokul öğrencilerinin Cumhuriyet, Atatürk ve Kurtuluş Savaşı ile ilgili soruları harp coğrafyacısı Dr. Selim Erdoğan tarafından yanıtlandı. Kitabın önsözünü kaleme alan Yekta Kopan, editörlüğünü de üstlendi.

Temasıyla uyumlu olarak İş Bankası Müzesi arşivinden seçilen fotoğrafların ve Değer Ergöçen’in kitaba özel tasarladığı illüstrasyonların yer aldığı kitap, Burcu Ural Kopan tarafından yayına hazırlandı.

Öğrenciler kitaba İş Bankası şubelerinin yanı sıra Kumbara Dergisi portalı (www.kumbaradergisi.com) ve Kumbara Dergisi taşınabilir uygulaması üzerinden de erişebilecek.

Yatılı bölge okulları, sevgi konutları, çocuk ve gençlik kapalı cezaevlerindeki çocuklara da kitap gönderiminin yapılacağı kampanyada, ayrıyeten Braille alfabesi ile basılı kitaplar görme engelli çocukların eğitim gördüğü okullara ulaştırılacak.

BU YILKİ TEMA CUMHURİYET’İN 100. YILINA ÖZEL

İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, kampanyaya dair yaptığı açıklamada, kampanyanın temasını Cumhuriyetimizin 100. yılının coşkusunu yaşadığımız bu yıla özel olarak belirlediklerini söz ederek, “Çocuklar Soruyor Tarih Dede Anlatıyor kitabının içeriğinin oluşturulmasına katkı sağlayan sevgili Darüşşafakalı öğrencilere ve kitabın hazırlanmasında emeği geçenlere yürekten teşekkür ediyorum. Hepimiz için son derece manalı bir yılda çocuklarımızı özel bir yapıtla buluşturduk. 2024 yılında da Bankamızın 100. yaşını kutlayacağız. Heyecanını şimdiden yaşamaya başladığımız 100. yılımızda yeniden hoş bir yapıtla mutluluğumuzu paylaşmayı istek ediyoruz” dedi.

“Karneni Göster Kitabını Al” kampanyasıyla küçük yaşlardan itibaren çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak, onların kitaplarla olan bağını güçlendirmek, okuyan, sorgulayan, merak eden, bilim ve sanata ilgi duyan genç kuşakların yetişmesine katkıda bulunmak istediklerini söyleyen Ortan, şöyle konuştu:

“Ne keyifli bize ki kampanyamızı bu yıl 16. sefer gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımız geleceğe en güzel halde fakat dünü, bugünü ve yarını uygun okuyarak hazırlanabilirler. Biz de uzun müddettir yürüttüğümüz kampanyamızla çocuklarımızın, kaliteli ve âlâ bir eğitimin ayrılmaz modülü olan kitaplara ömürlerinde daha çok yer açmalarını sağlamak, daha çok çocuğumuzu kitaplarla buluşturmak istiyoruz.”

Hakan Ortan, kampanya vesilesiyle, son ders zilinin çalmasıyla tatile giren öğrencilerin hem dinlenecekleri ve eğlenecekleri hem de kitap okuyarak öğrenmeye devam edecekleri bir yaz geçirmeleri dileğinde bulundu.

“Karneni Göster, Kitabını Al” kampanyası 16 yaşında…

İş Bankası 2008 yılından bu yana kampanya kapsamında çocuklarla karne armağanı olarak;

“Alice Mükemmeller Diyarında”

“Yazarlarımızdan Masallar ve Öyküler”

“Yazarlarımızdan Öyküler”

“Halime Kaptan”

“Küçük Mavi Gezegen”

“Sait Faik’ten Çocuklara Hikâyeler”

“Aziz Nesin’den Çocuklara En Hoş Öyküler”

“Yazarlarımızdan Öyküler”

“Şairlerimizden Seçme Şiirlerle Şiir Dünyasına Yolculuk”

“Depremden Korkmuyorum – Nasıl Korunacağımı Biliyorum”

“Mars’a Nasıl Giderim? – Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar”

“Astronotlar Üşür mü? – Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar”

“Robotlar Hapşırabilir mi? Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar”

“Siyah İnci”

“Dünyanın Merkezine Yolculuk”

“Dr. Ox’un Deneyi”

“Define Adası”

“İlk Türk Arktik Bilimsel Seferi Kitapçığı”

“Bambi”

“Kayıp Dünya”

“İklim Hakkında Konuşalım”

“Sherlock Holmes’un Maceraları”

“Gizli Bahçe” başlıklı kitapları buluşturdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir