Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gaziantep’te önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Sizleri en kalbi hislerimle, hürmetle, muhabbetle selamlıyorum. Yaklaşık 11 aylık ortanın akabinde sizlerle tekrar bir ortada olmaktan, hasret gidermenin memnuniyeti içindeyim. Şehre geldiğimiz andan itibaren bizleri coşkuyla bağrına basan Gaziantepli kardeşlerimin her birine şükranlarımı sunuyorum. Rabbime bana sizler üzere dava, yol arkadaşları verdiği için hamd ediyorum.

Gece gündüz ülkemize eser vermek, milletimize hizmet etmek için çalışıyoruz. Sordum… Şu anda İstasyon Meydanı’nda ne kadar Antepli var. Dediler ki; “60 bin. Gelişler devam ediyor”

Biz vesayetin oyununu sizlerle bozduk. Sonlarımız boyunca kurulmaya çalışılan terör koridorlarını bir arada yıktık. Türkiye Yüzyılı için gereken temeli bir arada attık. Gereken hazırlıkları bir arada gerçekleştirdik. Artık de Türkiye Yüzılı programımızda milletimizi hayaline kavuşturmaya hazırlanırken, tekrar Antep’te sizlerle birlikte yola çıkıyoruz. Gece-gündüz çalışmaya hazır mısınız? 2023’e hazır mıyız?

Bu toprakları bilhassa hesap yapanlar yok mu, var. Türk milletini bu topraktan atmak için var güçleriyle çalışıyorlar. Emin olun bu çaba kıyamete kadar bitmeyecektir. Bize asla durmak, duraksamak olmaz. Hakkın ve hakikatin rotasından asla sapmadan 85 milyon olarak tek bilek, tek yürek olarak bu çabayı yürütmek zorundayız. Gaziantep Türkiye Yüzyılı’nı birlikte inşa etmeye hazır mıyız?

Kardeşlerim… Biliyorsunuz geçmişte kimi vakit köken, mezhep, etik kökler üzerinden senaryolar denendi. Milletimiz o engin ferasetiyle sıkıntıyı en gerçek formda kavradığı için emperyalizmin planlarını başlarına geçirdi. Türkiye Yüzyılı’nın seçimi 2023’e yaklaşırken bunun yeni işaretleri başladı. Birileri kıta kıta geziyor. ABD olmadı İngiltere, İngiltere olmadı Almanya. Dönüşte bir bakıyorsunuz hamburgerden anlatacağı diğer birşey yok. Pak para arıyormuş. Lakin gittiği yer tüm dünyanın iliğini kemiği sömürenlerin kapısı Nerelere gittiğinin farkında mısın? Gazi Mustafa Kemal, Düyûn-ı Genele kurtardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir